Wydawnictwo ANOWIS jest młodą, pełną optymizmu i prężnie rozwijającą się firmą na rynku wydawniczym w Polsce i za granicą.

Celem Wydawnictwa ANOWIS jest wydawanie mądrych i oryginalnych książek z wartościową treścią. Książek napisanych z pasją, wnikliwością i przekazujących w sposób bardzo łatwy do przyswojenia wiedzę edukacyjną dla najmłodszych czytelników.

Rozmaite trendy w literaturze dla najmłodszych przychodzą i odchodzą, ale podstawowe wartości, takie jak rozwijanie zmysłów, praca w zespole, koncentracja i radość z nauki oraz chęci poznawania nowych zagadnień, są trwałe.

Postaramy się sprostać wymaganiom młodego czytelnika i wydawać książki, które będą nie tylko bawić, rozwijać ciekawość świata, ale i uczyć, za to nigdy nie pouczać!

Chcemy, aby naszymi odbiorcami byli czytelnicy młodsi (3-6 lat) i nieco starsi (7-10 lat). Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby utrzymać jak najwyższy poziom merytoryczny, a przede wszystkim bardzo intersujący i wciągający – wykluczający monotonię i niechęć do literatury.